Üniversitemizde “Tarihin İçinde Gazi Üniversitesini Yaşamak” Konulu Hizmet İçi Eğitim Programı Düzenlendi.
22 Haziran 2022 | 11:00

 “Tarihin İçinde Gazi Üniversitesini Yaşamak” Konulu Hizmet İçi Eğitim Programı için TIKLAYINIZ.

Gazi Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından akademik ve idari personele yönelik olarak “Tarihin İçinde Gazi Üniversitesini Yaşamak” konulu hizmet içi eğitim programı düzenlendi. Çevrim içi olarak düzenlenen programa konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Nihan Erol Şahin katıldı.

Programın selamlama konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Bayındır yaptı. Gazi Üniversitesinin köklü bir eğitim kurumu olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ramazan Bayındır, Gazi Üniversitesinin ‘Gazili olmak bir ayrıcalıktır’ sloganı doğrultusunda güncel, kaliteli, maksimum faydaya yönelik, farkındalık oluşturucu hizmet içi eğitim programları düzenlemeye devam ettiğini söyledi. Prof. Dr. Ramazan Bayındır, programa katılımından dolayı Doç. Dr. Ayşegül Nihan Erol Şahin’e teşekkür etti.

Doç. Dr. Ayşegül Nihan Erol Şahin “Tarihin İçinde Gazi Üniversitesini Yaşamak” konusunu Gazi Üniversitesinin tarihine değinerek anlattı. Ayşegül Nihan Erol Şahin; üniversitenin tarihi kimliği, tarihi mekânları ve Selim Sırrı Tarcan, Vildan Aşir Savaşır, Eduard Zuckmayer, Selahattin Tansel ve Vedide Baha Pars gibi tarihi şahıslar ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Doç. Dr. Ayşegül Nihan Erol Şahin, Gazi Üniversitesi öğrencilerinin üniversitenin tarihi hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu öğrenmek için yaptıkları çalışmadan da bahsetti. Ayşegül Nihan Erol Şahin, üniversitenin tarihi mekânlarını görmeyen öğrenciler bulunduğunu dile getirdi.

Program soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

-1

 

-1-1

background image