Merkezimizin 2022 Yılı Faaliyetleri
19 Haziran 2021 | 11:26

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

2022 FAALİYET RAPORU

 

  1. Merkezimiz tarafından 23 Şubat 2022 Çarşamba günü saat 14.00’te “İnsanlık Tarihinin Kara Lekesi: Hocalı Katliamı” paneli çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali ÇAKMAK’ın yaptığı panelde, konuşmacı olarak Milli Savunma Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Ethem Atnur ,Gazi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Gürel , Mingeçevir Devlet Üniversitesi Öğretim Elemanı Öğr. Gör. İlham Mammadov ve Mingeçevir Devlet Üniversitesi öğretim elemanı ve aynı zamanda Hocalı sakini olan Öğr. Gör. Tahire Guliyeva yer aldı. Panele; Mingeçevir Devlet Üniversitesi Rektörü Dr. Şahin Bayramov, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, konuklar ve öğrenciler katıldı.

 

  1. Merkezimiz tarafından 14 Mart 2022 Pazartesi günü saat:14.00‘te Gazi Üniversitesi Gazi Konser Salonunda “Kabulünün 101. Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” adlı konferans gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Buluç yaptığı konferans, Gazi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali YAKICI sunumunu gerçekleştirdi. Konferansa: Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Buluç, ATAUM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Çakmak, Sosyal İşler Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Selami Candan, dekanlar, müdürler, daire başkanları, konuklar ve öğrenciler katıldı.

 

 

  1. Merkezimiz tarafından 23 Şubat 2022 Çarşamba günü saat 14.00’te “102. Yıl Dönümünde “Atatürk ve Milli Hâkimiyet ”paneli çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız yaptığı panelin, Moderatörlüğünü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali ÇAKMAK üstlendi. Panele konuşmacı olarak Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğretim Üye Doç. Dr. Ayşegül Nihan EROL ŞAHİN sunumunu gerçekleştirdi.

 

  1.  Merkezimiz tarafından 17 Mayıs 2022 Salı günü saat:11.00‘deKahramankazan Fatih Ortaokulu Konferans Salonunda  “Atatürk ve Gençlik” adlı konferans gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmalarını Fatih Ortaokulu Müdürü Tarık Sezer ile üniversitemiz Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Çakmak’ın yaptığı konferansta, Konuşmacı olarak Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğretim Üyesi Öğr. Gör. Dr. Ferhat EROĞLU sunumunu gerçekleştirdi. Etkinliğe Gazi Üniversitesini temsilen Merkez Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Çakmak ve Rektörlük Sosyal İşler Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Selami Candan katılmıştır. Paydaş kurumlar adına ise Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Davud Zengin, Fatih Ortaokul Müdürü Tarık Sezer, Fatih Ortaokul Müdür Yardımcısı Ayşe Uçak, Fatih Ortaokul Müdür Yardımcısı Emrah Demir, öğretmenler ve Kahramankazan Fatih Ortaokulu öğrencileri katılmıştır.

 

  1. Gazi Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından 21 Haziran 2022 tarihinde akademik ve idari personele yönelik olarak “Tarihin İçinde Gazi Üniversitesini Yaşamak” konulu hizmet içi eğitim programı düzenlendi. Çevrim içi olarak düzenlenen programa konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Nihan Erol Şahin katıldı. Program soru-cevap kısmının ardından sona erdi.
background image